טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מערכות אנרגיה סולארית מתקדמות בטל סחר

 
 

אנרגיה סולארית היא היום האנרגיה היעילה והזולה ביותר שניתן להשיג

 
טל סחר מציעה לכם מגוון מערכות אנרגיה סולארית מתקדמות – לניצול מיטבי של אנרגיית השמש לצורך הנאה ממים חמים ומחשמל הרבה יותר זול.

 
לקבלת מידע נוסף ולהזמנת מערכות סולאריות חייגו עכשיו 9316061 - 08
 

מהן מערכות סולאריות?

 

מערכות סולאריות הן מתקנים שונים אשר הופכים את קרינת השמש לאנרגיה חשמלית. המרת אנרגיית השמש לחשמלית מתבצעת באמצעות תאים פוטו-וולטאיים (הנקראים גם תאי שמש או תאים סולאריים). תאים אלה עשויים מחומרים מוליכים למחצה, שכאשר השמש מקרינה עליהם נוצרת תנועה של אלקטרונים, הגורמת לכך שבשדה החשמלי ייווצר זרם חשמלי ישר.

 

סוגים של מערכות סולאריות

 
 
שני הסוגים העיקריים של מערכות סולאריות הם דודי שמש ומערכות להפקת חשמל:

  • דודי שמש – מערכת דודי השמש קולטת את קרינת השמש באמצעות הקולטים, ואלה הופכים אותה לאנרגיה המחממת את המים שנמצאים בתוך הדוודים עצמם.

  • מערכות להפקת חשמל – היום יותר ויותר אנשים מחליטים להתקין בביתם מערכת סולארית להפקת חשמל, וזאת במקום להשתמש בחשמל שמספקת חברת החשמל דרך התשתיות הסטנדרטיות. במקרים כאלה מותקנת על הגג מערכת סולארית המורכבת מפאנלים סולאריים שקולטים את השמש והופכים אותה לאנרגיה חשמלית. מערכות כאלה ניתן להתקין באזורים נידחים אשר תשתית החשמל לא מגיעה אליהם, וניתן להתקין על כל גג של בית שמחובר לתשתית החשמל הסטנדרטית – אבל שדייריו מעוניינים להוזיל עלויות ולהועיל לאיכות הסביבה. אחרי הכול – אנרגיה סולארית שעושה שימוש במשאב הטבעי ביותר שיכול להיות מפחיתה את זיהום האוויר והופכת את העולם שלנו להרבה יותר ירוק.

שני סוגי המערכות מאפשרים לנצל בצורה הטובה ביותר את האנרגיה הטבעית של השמש, ותורמים לנו מאוד לשיפור איכות החיים. על מנת להשיג את מרב הניצול של השמש ושל המערכת – חשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי שיסייע לכם בבחירת המערכת הסולארית המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

 

כיצד התפתח תחום אנרגיה סולארית

 
אנרגיה סולארית הינה אנרגיה הנמצאת בקרני השמש. בטבע, צמחים יודעים לנצל את אנרגיית השמש ולהמירה לאנרגיה כימית בצורת מזון. לאורך ההיסטוריה בני האדם למדו גם הם לעשות שימוש באנרגיית השמש ולהיעזר בה בעיקר לחימום והדלקת אש. כיום, אחד השימושים הנפוצים ביותר באנרגיה סולארית הם דודי השמש הנמצאים כמעט בכל בית בישראל. בנוסף, במחצית השנייה של המאה העשרים, החלו פיתוחים של תאים פוטו-וולטאים, תאים הממירים אנרגיית שמש לאנרגיה חשמלית.
 
 
 

מהם השלבים העיקריים בהתפתחות תחום אנרגיה סולארית?

 
 
 
  • העת העתיקה – כבר בעת העתיקה בני האדם למדו שניתן לרכז קרני שמש בעזרת מראות וזכוכיות לצורך הדלקת אש.

  • המאה ה-18 – במאה ה-18 מדען צרפתי בשם אנטואן לבוזיאה החל לערוך ניסויים הכוללים שימוש באנרגיה סולארית. הוא בנה עדשה חלולה וגדולה אשר אותה מילא בנוזל שקוף (יין או מים) ובעזרת העדשה ריכז את אור השמש לצורך חימום המים. כמו כן, דוד השמש הראשון פותח גם הוא במאה זו והורכב מקולט ומיכל עץ אשר הכיל נוזל.

  • המאה ה-20 – במאה זו חלו ההתפתחויות העיקריות בתחום האנרגיה הסולארית. דוד השמש אותו אנו מכירים כיום פותח בשנות ה-50 של המאה ה-20 על ידי פרופ' צבי תבור, חוקר ישראלי הנחשב כאחד מאבות השימוש באנרגיה סולארית. פרופ' תבור קידם את תחום האנרגיה הסולארית רבות במיוחד בזכות פיתוח ציפוי שחור לקולטי שמש לקליטת קרני השמש ומניעת פליטתן. כמו כן, במאה זו פותחו תחנות כוח סולאריות המבוססות על המרת אנרגיה סולארית ולאנרגיה תרמית או חשמלית וייצור חשמל בצורה ידידותית לסביבה וחסכונית. אולם, כמעט ולא נעשה שימוש בתחנות כוח סולאריות במאה זו.

  • המאה ה-21 – בעשורים האחרונים החל שימוש נרחב יותר באנרגיה סולארית לצורך הפקת חשמל עקב עליית המודעות לזיהום הסביבה וההתחממות הגלובלית. כיום, תחנות כוח סולאריות מספקות רק אחוז קטן מתצרוכת החשמל ברוב המדינות המפותחות, אבל נתון זה נמצא במגמת עלייה מתמדת.
 
 

המשך פיתוח תחום האנרגיה הסולארית יעזור לנו לשמור על כדור הארץ

 
תחום אנרגיה סולארית הינו תחום המשמר קיימות ואת איכות הסביבה וחוסך כסף רב לטווח הרחוק. לכן, ככל שתחום זה יתפתח ויגדל נוכל לשמור טוב יותר על העולם בו אנו חיים וליהנות מאוויר ומסביבה נקיים ובטוחים יותר.
 
 
טל סחר מזמינה אתכם להתקין דודי שמש אייכותיים שיאפשרו לכם לנצל את אנרגיית השמש לטובת הנאה ממים חמים, כמו גם ממערכות סולאריות להפקת חשמל, אשר יפחיתו לכם בהוצאות החשמל ויתרמו מאוד לאיכות הסביבה.
 
 
לקבלת מידע נוסף ולהזמנת מערכת אנרגיה סולארית צרו עמנו קשר טלפוני
או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.