טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דודי שמש ביבנה

 
כיצד אפשר לבחור את דוד השמש הכי טוב עבור המשפחה שלנו? מה הקשר בין דוד שמש למניעת זיהום סביבתי? תמשיכו לקרוא ותגלו עוד הרבה פרטים מעניינים שבטח לא ידעתם!
 

למה כדאי לקנות דודי שמש ביבנה ?

 
דודי השמש יכולים להיות מתקנים שישנו את צריכת החשמל שלכם באופן דרמטי. אם יש לכם דוד חשמל וכבר נמאס לכם לחמם את המים באופן חשמלי וכה יקר, דוד השמש הוא הפתרון הטוב ביותר. נכון שדוד שמש עולה כמה אלפי שקלים וההתקנה שלו ארוכה ומייגעת, אך לאחר מכן אתם יכולים ליהנות שנים רבות מחימום מים חינמי ברוב ימות השנה. דוד השמש מחמם את המים על ידי קליטת אנרגיה סולרית מקרני השמש, זאת על ידי קולט השמש שהוא הפאנל הסולארי שיותקן על גג ביתכם, ומשם המים שנמצאים בקולט מתחממים באופן מהיר, חינמי ואוטומטי לחלוטין בלי הפעלה!
 
 

כיצד דודי שמש ביבנה תורמים לסביבה?

 
מעבר לעובדה שדודי שמש חוסכים בעלויות, הם גם חוסכים בזיהום אוויר ובזיהום הסביבה באופן כללי. נכון שהעניין הכספי והחיסכון הגדול שטומן בחובו דוד שמש הוא מה שמעניין את רוב הישראלים, אך מה שמעניין את המדינה בכך והסיבה שהיא חוקקה חוק שמחייב התקנת דוד שמש בבית פרטי אלא בכמה מגבלות הוא כמובן העניין האקולוגי. דודי שמש חוסכים בחשמל ובכך למעשה חוסכים בצריכת נפט. כשאתם נותנים לקרני השמש לחמם את המים שנמצאים במיכל שעומד על גג ביתכם, כמובן דרך קולט השמש ולא באופן ישיר, אתם תורמים לסביבה, ובעקיפין לעולם טוב יותר.
 
 
דודי שמש ביבנה
 
 

כמה עולים דודי שמש ביבנה?

 
זו אולי השאלה החשובה ביותר שכל ישראלי ישאל את עצמו כחלק מהדילמה האם להתקין דוד שמש או לא. דודי שמש ביבנה יכולים לעלות בין כ 1000 ועד 3000 שקלים. למה הטווח כה גדול? כי יש טווח גדול של דודי שמש. יש דודי שמש גדולים, יש דודי שמש קטנים, יש כאלו יעילים יותר מאחרים ויש כמובן גם יצרניות מוכרות לצד יצרניות פחות מוכרות שהטכנולוגיה שלהם פשוטה יותר ולדעת רבים גם דודי השמש שלהם איכותיים יותר. חשוב לזכור שאת דוד השמש צריך לבחור לטווח הארוך, כי דוד יקר יותר שיהיה חסכוני יותר בעלויות החימום שלו ובתחזוקה שהוא דורש, יהיה משתלם יותר.
 
 

האם יש צורך בעלות נוספת להתקנה ?

 
כל חברה שמשווקת דודי שמש ביבנה תגבה מכם מחיר נפרד על ההתקנה. בכל מקרה זה נתון שחשוב לזכור כאשר מבצעים סקר שוק, כי יכול להיות שחברה אחת תכלול את המחיר של ההתקנה כבר כלול בילט אין במחיר של דוד השמש, נדיר אך יכול לקרות. באופן כללי ההתקנה עצמה תיקח בין שעתיים ועד יום עבודה מלא, כאשר צריך לזכור שמיכל דוד השמש הוא מיכל כבד במיוחד והוא דורש התקנה של תשתית מים, תשתית ניקוז, תשתית חשמל וכן הלאה. כמובן שההתקנה חייבת להיות מעוגנת באחריות וקולט השמש יחד עם הדוד צריכים להיות בטוחים ומוגנים כל אחד במקומו.
 

כיצד עלינו לבחור את הדוד המושלם?

 
בחירת דוד השמש המושלם היא שאלה של העדפה וצורך. דוד שמש אחד יכול להיות מתאים למשפחה מסוימת בעוד שלמשפחה אחרת דוד אחד יהיה טוב יותר. מעבר לטכנולוגיה שעומדת מאחורי הדוד ולעמידות שלו לטווח הארוך, חשוב לבחור את גודל הדוד המתאים. משפחה קטנה בת 3 נפשות תוכל להסתפק בדוד בגודל של 120 ליטרים כאשר משפחת מרובת ילדים תצטרך לכל הפחות דוד של 200 ליטרים. כמו כן, אופי השימוש במקלחת משפיע כי אם את מתקלחים אחד אחרי השני בבית, תצטרכו מיכל מספיק גדול שיספיק לכולם, לעומת משפחות שמתקלחות בנפרד.