טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דוד חשמל מקצר

 
ימי החורף עגומים וקרירים אך אם יש משהו אחד שמשמח אותנו מאוד זו המקלחת החמה שמחכה לנו בסוף היום. כשאנו מגיעים הביתה ומדליקים את הבוילר אנו יכולים לגלות את הנורא מכל, הדוד מקצר ומקלחת חמה כבר לא תהיה היום.

 

התלות של כולנו בדוד החשמלי

 
אין ספק שדוד חשמלי הוא אחד מההמצאות הכי חשובות שיש ולמעשה למרות שהוא נשמע כמו מתקן מאוד מסובך, הוא בסך הכול מבצע את אותה העבודה כמו קומקום חשמלי או כל גוף חימום אחר. כשדוד החשמל מקצר אנחנו יכולים להיכנס לפאניקה אך מהר מאוד נגלה שזו לא הדרך הכי טובה לפתרון והיא לא תועיל אלא רק תגרע. זה הזמן להתחיל להבין מדוע הדוד החשמלי מקצר ומה אנו יכולים לעשות בנידון.

 

דוד חשמל מקצר - לא סוף העולם

 
  • כשהדוד החשמלי מקצר יש סיכוי שהוא בכלל לא בעייתי. נכון שזה נשמע מצחיק וככל הנראה אתם תופתעו מאוד מהבעיה האמיתית אך בסופו של דבר יש סיכוי שהדוד פועל בסדר גמור וזו בעיה אחרת של מכשיר חשמלי אחר. קודם כל, בררו האם הדוד הוא הבעייתי על ידי הדלקה שלו ללא אף מכשיר חשמלי אחר דבר שיבהיר לכם את העניינים.

  • אם דוד חשמלי מקצר מיד כשמדליקים אותו זה אומר שיש בעיה בחיווט. אחרי ההדלקה שלו המערכת מקבלת את הזרם החשמלי שמפעיל אותה וכשהפקק קופץ זה פשוט אומר שהחיווט נפגע בצורה כלשהי וזהו מנגנון הבטיחות שדואג שלא יקרה ללוח החשמל שלכם ובטח לא לכם שום דבר רע. במצב כזה צריך לתקן אותו באופן מיידי על ידי חשמלאי מוסמך.
 
 
דוד חשמל מקצר
 
 
 
 

 
 
 

יכול להיות שהבעיה בתרמוסטט

 
יכול להיות שלא כל דוד החשמל שלכם נדפק ורק התרמוסטט הוא הבעייתי. איך אפשר לדעת את זה? הדליקו את הדוד ובדקו מתי הוא מקצר. אם דוד חשמלי מקצר בפרק זמן קבוע אחרי ההדלקה זה אומר שיש סיכוי טוב שהתרמוסטט הוא זה שבעייתי כיוון שהוא אחראי לווסת את הטמפרטורה וזה קורה כשהמים כבר חמים, מה שקורה בדרך כלל בפרק זמן קבוע אחרי ההדלקה.