טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דוד שמש או דוד חשמל מה עדיף ב2019

 
 
דוד שמש או דוד חשמל זו אחת השאלות הכי נפוצות שיש. עם זאת, אם נביט על הסטטיסטיקה נגלה שדוד שמש הרבה יותר פופולרי. זה הזמן להבין מה עדיף, למי ומתי. יכול להיות שלחבר שלכם עדיף דוד שמש אך זה לא אומר שלכם התשובה במחלוקת הזו תהיה אותה התשובה. אז במה זה תלוי?

 

דוד שמש חסכוני יותר

 
 
מבחינת חיסכון במחיר הרי ברור כי דוד שמש הרבה יותר חסכוני. דוד שמש מתחמם על ידי קרינת השמש בעזרת הפאנל הסולארי שלו. הפאנל הסולארי ממוקם בגג ויש בו צינורות דקים מאוד, בדרך כלל מנחושת שעמידה ללחות הגבוהה בישראל. המים הללו מתחממים ומוזרמים אל המיכל ואז כאשר אנו מגיעים אחרי יום עבודה שמשי במיוחד למקלחת, נקבל מים חמים בלי שהדלקנו את הדוד, בלי שהיינו צריכים לחכות והכי חשוב – בלי שהיינו צריכים לבזבז שקל על חשמל. מבחינת חיסכון, ברוב ימות השנה מדובר על ניצחון מכריע לדוד השמש אם כי החימום החשמלי שלו הרבה יותר יקר.

 
להזמנת דוד שמש חדש צרו קשר עם טל סחר -דודי השמש החזקים במדינה עוד היום
 
 
 
דוד שמש
 
 
 

דוד שמש ירוק יותר

 
לא רק שדוד שמש הרבה יותר חסכוני מבחינת ניצול האנרגיה, הוא גם ירוק יותר. הוא תורם לסביבה על ידי הצמצום בצריכת החשמל והעובדה שכמעט כל בית אב במדינת ישראל מחובר למערכת סולארית עם דוד השמש, מצמצמת משמעותית את שריפת הנפט לצורך יצירת החשמל. דוד שמש עד כדי כך משמעותי לאיכות הסביבה עד שיש חוק בישראל שקובע כי כל בית אב צריך להיות מחובר לדוד שמש. כמובן שיש סייגים לחוק ולכן יש עדיין דודי חשמל, בעיקר מסיבות פרקטיות של אי יכולת להתקין אותו.

 

דוד חשמל זול יותר

 
מבחינת המחיר של הדוד עצמו, דוד שמש הרבה יותר יקר. דוד שמש גם בדרך כלל יהיה גדול יותר ולכן המחיר של המיכל בעצמו יהיה יקר יותר, אך יש גם חלקים נוספים במערכת שמייקרים אותה. דוד שמש צריך להגיע עם פאנל סולארי וגם הפאנל הסולארי הזה לא זול במיוחד. כמובן שההתקנה של מערכת דוד שמש תהיה ארוכה ומסובכת יותר ולכן היא גם תהיה יקרה יותר. אלו נתונים שאתם צריכים להכיר כאשר אתם במחלוקת בין דוד שמש לבין דוד חשמל אך בשורה התחתונה, החיסכון של דוד השמש לאורך זמן יהיה עדיף ומשתלם בהרבה על פני החיסכון בקנייה של דוד חשמל.

 

לא תמיד אפשר דוד שמש

 
אתם בטח שואלים את עצמכם אחרי כל היתרונות והחסרונות הללו מה באמת יתאים לכם. לפני שנסביר לכם כיצד עליכם לקבל את ההכרעה בשאלה הקשה והמשמעותית הזו אתם צריכים לזכור שלא תמיד יש לכם בכלל אפשרות לבחור. לעתים אי אפשר להתקין דוד שמש כי הדירה שלכם מוצלת לגמרי. זה קורה בדרך כלל בדירות קרקע שנמצאות בין מבנים כאשר אין אפשרות להתקין דוד שמש עם פאנל סולארי בגג, בעיקר בגלל המרחק הרב בין הפאנל והמיכל לבין הדירה. לכן חשוב לבדוק את האפשרות להתקין דודי שמש כי אולי אין בכלל אפשרות כזו והמחלוקת שלכם לשווא.
 
 

אז איך בוחרים נכון?

 
אחרי שהבנתם אלו דודים יכולים להתאים לשימוש שלכם אתם צריכים לקבל את ההחלטה לפי כמה פרמטרים. ראשית, אתם צריכים להתחשב בכמות הנפשות שיש בבית. אם יש נפשות רבות בבית חשוב לבחור דוד שמש במידה רבה יותר מאשר לרווק או לזוג, כי אז החימום החשמלי של המים יימשך גם ככה כמה דקות ספורות. כמו כן יש להתחשב באופי השימוש ובמיקום בו אתם גרים ומזג האוויר ששורר בו. בישראל בגלל השמש החזקה כמעט תמיד יהיה עדיף דוד שמש אם יש אפשרות לכך.