חמם לדודי שמש

כמה פעמים הזמנתם טכנאי כדי לתקן את הדוד ולא הבנתם מילה ממה שהוא אומר לכם? .

המומחים של טל סחר עושים לכם סדר בדברים ומסבירים לכם במילים פשוטות את כל המושגים הקשורים לעולם הדוודים.
והפעם – כל מה שרציתם לדעת על החמם

מה זה חמם ?

בכל דוד שמש יש גוף חימום חשמלי שנקרא גם חמם. הוא עשוי מצינורית דקה של נחושת או נירוסטה בקוטר כ- 8 מ"מ, ובתוכה חוט להט ואלמנטים שונים שנועדו כדי לחמם לנו את המים.

היתרונות בשימוש בחמם

כיום אנשים רבים משתמשים בחמם מהיר, מעין שרוול פלסטיק שמולבש על גוף החימום, ובעזרתו ניתן לחמם את המים במהירות רבה. באמצעות החמם המהיר, תהליך חימום המים מתקצר באופן משמעותי. הסיבה לכך היא פשוטה: במקום לחמם את כל המים שבמיכל, החמם יוצר מעין חוצץ, כך שהוא מחמם חלק מהמים, שבהם אתם יכולים להשתמש לצורך רחצה. במקום לחכות שעות על גבי שעות שהמים יתחממו, תוך מספר דקות אפשר להיכנס לאמבטיה.

אפשר לומר שהיתרון המרכזי של החמם הוא זה שבאמצעותו ניתן לחמם רק את כמות המים שבאמת תשמש אותנו. זהו יתרון של ממש, כיוון שיש לו משמעות כלכלית ברמת המיקרו ומשמעות אקולוגית ברמת המקרו: הוא מאפשר לנו לצמצם בהוצאות החשמל החודשיות שלנו, וגם מונע שימוש באנרגיות החשמל שיוצרות זיהום אוויר ונזק סביבתי.


 

אילו תקלות נפצות

על פניו השימוש בחמם המהיר נראה מושלם. אבל אליה וקוץ בה – מצד אחד מאיץ החום מאפשר לחסוך בחשמל, אבל מצד שני הוא מקצר את אורך החיים של גוף החימום.

מרבית החממים בדודי השמש הם גופי חימום טבולים, או במילים אחרות – נוגעים במים, ומכאן למעשה נוצרת אחת הבעיות הנפוצות ביותר עם החמם – חוט הלהט נשרף, הגוף מפסיק לעבוד וברגע שזה קורה - אנחנו נאלצים להתקלח במים קרים.

המים בישראל ידועים בקשיותם, או במילים אחרות – הם עשירים במלחים. כלומר, בכל פעם שאנחנו מחממים את המים מצטברת לה שכבת אבנית בדוד, בגלל מלחים שמתגבשים ושוקעים על הקרקעית, ממש כמו האבנית שמצטברת לנו בקומקום התה.

שימוש תדיר גורם להצטברות של עוד ועוד שכבות, אחת על גבי השנייה, ועם הזמן האבנית גורמת להתנגדות מצד חוט הלהט, והוא פשוט נשרף. לחלופין ייתכן וקצר חשמלי גרם לחמם שלכם להינזק.

הפתרון

טוב תעשו אם תפנו לבעל מקצוע, שמכיר את כל סוגי התקלות, ובמידת הצורך יפרק את הדוד, יחליף את הגוף ויבצע את הפעילות החשובה ביותר - ניקוי האבנית מתחתית הקרקעית.

חברת טל סחר מתמחה בייצור ובתכנון דודי שמש ומערכות סולריות ומספקת מגוון רחב של מוצרים ושירותים בתחום האנרגיה הסולרית, וכן מבחר גדול של מוצרים ורכיבים, שחלקם הוא פרי פיתוחה. התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעזור!