כיצד עובד החמם שבדוד השמש

החמם שמחמם אותנו בחורפים הקרים

בכל חורף אנו יכולים לחכות לרגע הכי טוב של היום בקוצר רוח, הכניסה למקלחת החמה, ולגלות שיש בעיה בדוד. לא תמיד אנו מבינים בדיוק מה הבעיה ולפעמים אפילו סימנים מאוד ברורים של מים חמים שנעלמים מהר מידי או מים שלא מתחממים עד הסוף, יכולות לספר על תקלות שיש בדוד. אחרי היכרות עם כל חלקי דוד השמש כל אחד יוכל להבין טוב יותר מתי יש בעיה, כיצד לאבחן אותה בצורה מדויקת יותר וכמובן הבנה מדוע חשבון החשמל שלנו צומח משמעותית בחודשי החורף.

כיצד עובד החמם שבדוד השמש?

  • כל דוד שמש מחמם ברוב ימות השנה, בעיקר בישראל, באמצעות אנרגיה סולרית. הדוד מחמם באמצעות החלפת חום בין קרני השמש החזקות שמחממות את קולט השמש ובמים שזורמים בצינורות שבתוכו ולאחר מכן אלו מזרימים את המים ישירות למיכל. בחורף, הפעולה הזו לא יכולה להתבצע ולכן החמם יבצע חימום חשמלי.

  • החמם בדוד השמש מחמם באופן חשמלי בזכות חיבור בטוח לחשמל. אין מה לדאוג, נזק לא יכול להיגרם ולמעשה זוהי פעולה בטוחה שקיימת כמעט בכל בית בישראל. גוף החימום דומה מאוד לכל גוף חימום חשמלי אחר כמו זה שבקומקום החשמלי שלכם, אותו תוכלו לראות בבירור כשתפתחו אותו ותביטו למטה.

  • גוף החימום הוא למעשה מתקן ארוך וצר שמגיע לטמפרטורה גבוהה מאוד. הטמפרטורה גבוה ומצליחה להביא את המים לטמפרטורה גבוהה מאוד של למעלה מ-70 מעלות. בכל דוד שמש יש ברז ערבול ששומר שהטמפרטורה שתגיע לצנרת לא תהיה גבוהה כל כך כי היא עלולה ליצור כוויות, ולכן מעורבבת עם מים קרים במידה שנבחר, כך אנו יכולים לבחור את רמת החום של המים עד גובה מסוים בלבד.

עבודה ממאומצת שיכולה לגלות בעיות רבות


החמם עובד בצורה חשמלית ומאומצת מאוד וזו הסיבה מדוע חשבון החשמל גבוה מאוד. יותר מכך, זו הסיבה מדוע יש הוא עשיר בבעיות ומדוע צריך להחליף אותו כל כמה שנים.

אם אתם רוצים עוד פרטים על דוד השמש הבא שלכם, החלפת חלקים או כל פרט נוסף, אנחנו בטל סחר מחכים לשמוע מכם כבר היום!