מהם יתרונותיו של חמם בדודי שמש ?

חמם בדודי שמש הינו אחד מהחלקים החשובים ביותר בדוד כולו

דודי שמש מורכבים מחלקים רבים, אשר לחלקם תפקיד בחימום ושמירה על המים ולחלקם תפקיד טכני בייצוב הדוד או חיבורו לחשמל. אחד מהחלקים החשובים ביותר בכל המערכת הינו החמם, המכונה לרוב פלאנג', ולו יתרונות רבים אשר שדרגו בצורה משמעותית את דרכי השימוש בדודי שמש מודרניים.

אז מהם יתרונותיו של חמם בדודי שמש?

החזקה של התרמוסטט וגוף החימום

הפלאנג' הינה חלק בדוד אשר דומה בצורתו לצורת צלחת. על הפלאנג' מותקנים שני חלקים חשובים של הדוד- גוף החימום, אשר אחראי על פעולת חימום המים על ידי המרת אנרגיית שמש או אנרגיה חשמלית לאנרגיית חום, והתרמוסטט, אשר אחראי על ויסות הטמפרטורה לטמפרטורה רצויה, בדרך כלל 65 מעלות. שני החלקים האלה יושבים על הפלאנג', כך שניתן לשמור עליהם בצורה טובה יותר וכן להגיע אליהם בקלות רבה יותר במידת הצורך.

איטום הדוד

הפלאנג' מסייע רבות באיטום דוד השמש כך שניתן לשמור על הטמפרטורה בו קבועה בקלות רבה יותר, דבר המקטין משמעותית את צריכת החשמל ומייעל את המערכת כולה. כמו כן, בעזרת האיטום שהפלאנג' מספק ניתן למנוע נזילות לא רצויות של מים מדוד, אשר עלולות לגרום לקצרים ובעיות שונות בדוד עצמו ואף להרס מוחלט שלו.

נוחות תיקון

הפלאנג' קל להסרה וחיבור מחדש, והוא מסייע רבות בתיקון בעיות שונות בדוד. היות ורוב הבעיות בדוד נגרמות בשל תקלה בגוף החימום או בתרמוסטט, בעזרת הפלאנג' ניתן להוציא אותם בקלות, להחליף אותם ולהחזירם למקום בצורה פשוטה המאפשרת תיקון מהיר ויעיל של תקלות רבות בדודי שמש, דבר אשר האריך בצורה משמעותית את חיי המדף של דודי שמש מודרניים.

 
חמם בדודי שמש

ניתן לראות כי ישנם יתרונות רבים לחמם בדודי שמש, והוא חלק בלתי נפרד מהם

כיום, לא מייצרים דודי שמש ללא פלאנג' בשל יתרונותיו הרבים אשר גם משפרים משמעותית את השימוש בדוד השמש וגם מקלים רבות על תיקון תקלות ובעיות בו, כך שניתן ליהנות אף יותר מהשימוש בכלי יעיל זה.