טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מה כוללת מערכת אנרגיה סולארית?

 

אנרגיה סולארית היא אנרגיה שמופקת בהתבסס על אור השמש, ויש לכך שימושים רבים

 
 
רבים ברחבי העולם מתייחסים כיום לאנרגיה סולארית כאל משאב האנרגיה העיקרי שעליו אנחנו צריכים להתבסס בעתיד. הסיבה לכך היא פשוטה – מדובר במשאב האנרגיה הנקי ביותר, המתחדש והנוח ביותר לשימוש, שעם כל שנה שעוברת מצליחים להעביר יותר ויותר מערכות להתבססות חלקית או מלאה עליו, והמדובר הוא כמובן באנרגיית השמש.

כך, מערכת סולארית היא למעשה מערכת שמנצלת את קרני השמש ואת חום השמש עבור ייצור של אנרגיה כזו אחרת – בין אם מדובר ברתימה של אנרגיה שכזו עבור חימום בסיסי של מים ובין אם מדובר בייצור חשמל של ממש בתוך המערכת הסולארית. כעת, נבין בדיוק מה כוללת מערכת שכזו וכיצד היא עובדת.

 

מה כוללת מערכת אנרגיה סולארית בסיסית, ואילו מערכות אנחנו מכירים בשגרת היום יום שלנו?

 
 
 
  • מה המערכת כוללת? מערכת אנרגיה סולארית ממוצעת צריכה לכלול תמיד מרכיב מרכזי אחד – קולטני השמש. קולטני שמש הם לוחות שחורים וכהים שמושכים אליהם את קרני השמש ולא מאפשרים לחום שנכנס תחתם לצאת חזרה החוצה, משום שהצבע שלהם והתכנון שלהם מבודד היטב. כך, החום הזה מנוצל עבור חימום של צינורות מים – שבתורם יכולים להיות מחוברים למכלי מים עבור חימום בסיסי כמו בדוד השמש הביתי, או למנועים וטורבינות עבור ייצור אנרגיה של ממש.


  • אילו מערכות אנחנו מכירים? הדוגמה הברורה ביותר שמוכרת לכולנו למערכת סולארית, הנמצאת בבית של מרביתנו, היא של דוד שמש. מעבר לכך, ישנן מערכות סולאריות רבות אחרות, כמו לדוגמה מערכות המשמשות עבור ייצור אנרגיה בתחנות כוח סולאריות. מעבר לכך, ישנן גם מערכות שמשולבות כיום בתחום הרכב, עם התבססות חלקית על אנרגיה סולארית בהנעה של הרכב עצמו כאלטרנטיבה לדלק כשהדבר אפשרי.

 
 
מערכות סולאריות
 
 
 
 

מערכות סולאריות הן מערכות האנרגיה של העתיד, ויש להתייחס לכך בהתאם

 
מערכות סולאריות מהוות את מערכות האנרגיה של העתיד, וכעת אתם יודעים באופן כללי כיצד מערכות שכאלה פועלות. כאמור, בישראל ניתן למצוא מערכת סולארית כמעט בכל בית – והדבר רק מעיד עד כמה אנחנו מתקדמים לכיוון מעבר לאנרגיה סולארית.