טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות

 

איזה דוד שמש הכי טוב בשוק?

 
אין לזה תשובה חד משמעית. יש פרמטרים שונים הקובעים מהו דוד שמש טוב יותר ואיזה פחות. בקצרה, דוד שמש עם ציפוי אמייל נחשב לאיכותי יותר מאשר ציפוי בטון, שומר טוב יותר על חום המים ומסוכן פחות לבריאות, ובכל מקרה מומלץ לרכוש דוד רק מחברה מוכרת עם תו תקן ואחריות.
 

האם דוד שמש חדש הוא יותר אפקטיבי?

 
לאו דווקא. תלוי איזה סוג של דוד שמש ועד כמה הוא איכותי. יש דודי שמש שעובדים כמה שנים מצויין לא פחות טוב מחדשים, ויש חדשים שלאחר שנים בודדות מסיימים את דרכם.
 

כמה שנים מחזיק דוד שמש?

 
עקרונית, דוד שמש יכול להחזיק עד כ-8 שנים בדרך כלל. במקרים רבים זה יהיה פחות ואם יש נזילה של מים ממנו לפני כן, זה סימן שהגיע זמנו גם אם זה אחרי 5-6 שנים.
 

כמה עולה להחליף דוד שמש?

 
חשוב לדעת שהמחיר הסופי שתקבלו מהמתקין אמור להיות גם על הדוד וגם על ההתקנה עצמה. ההתקנה כוללת הובלה שלו והגעה למקום, העלאה שלו לגג, התקנה שלו והוספת פריטים חשובים כמו שסתום פורק לחץ, מאיץ חום וכדומה. דוד בנפח של 80 ליטר עשוי לעלות החל מ-1000 ₪, דוד בנפח של 120 ליטר עשוי לעלות החל ה-1200 ₪, 150 ליטר כ-1400 ₪ ומאתיים ליטר עשוי לעלות החל ה-1500 ₪. לגבי ההתקנה זה משתנה ממתקין למתקין, תנאי שטח ומשתנים נוספים.
 

איך אפשר לדעת שצריך להחליף דוד שמש?

 
אם יש בעיה בגוף החימום או בתרמוסטט, זה פשוט יותר לתקן. אך אם מדובר על סדק במיכל, בנזילה או בתקלה בבידוד המיכל, זה הזמן להחליף אותו באחד חדש. לא משתלם להתעסק עם דוד שמש שהגיע למצב כזה, עדיף להשקיע קצת ולקנות אחד חדש.
 

האם דודי שמש מתפוצצים?

 
באופן עקרוני דודי שמש יכולים להתפוצץ מכיוון שאם החשמל פועל ללא הכרה, אף אחד לא מכבה אותו וגם אין לו תרמוסטט האדים מצטברים ומגבירים את הלחץ, ובסופו של דבר עלול להתרחש פיצוץ. כל מה שצריך בשביל שזה לא יקרה הוא תרמוסטט תקין, תרמוסטט שברגע שהדוד יגיע לטמפרטורה מסוימת הוא יכבה אותו אוטומטית.
 

האם נזילה בדוד שמש מסוכנת?

 
כל דבר שמעורב בו חשמל יחד עם מים עשוי להיות מסוכן. אם יש לכם נזילה מדוד השמש, ולא משנה אם זו נזילה קטנה או גדולה, תקראו במהירות לאיש מקצוע. אל תנסו לטפל בבעיה לבד. טכנאי בעל ניסיון יזהה קודם את מקור הנזילה, ינטרל אותו יחד עם גורמי סיכון ורק לאחר מכן יתחיל בעבודה.
 

האם דודי שמש מרעישים?

 
עקרונית הם לא אמורים להרעיש ולא אמורים בכלל להיות מורגשים. אם ישנם רעשים כשהמנגנון המכני זז, זה אומר שהשעון מרעיש והמנגנון שלו נפגע, וסביר להניח שזהו דוד שעומד לסיים את חייו בקרוב. אל תחכו, תקראו לטכנאי כבר עכשיו אם זה המצב.
 

דוד שמש או דוד חשמל או חימום בגז, מה הכי כדאי לבחור?

 
אין תשובה חד משמעית, לכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות. כך לדוגמא דוד השמש מחמם בחינם אך בחורף לא יהיו מים חמים, דוד החשמל נוח לתפעול ולכיוון, אך מצד שני הוא עלול לסבול מקצרים בחורף, ובגז המים רותחים מידית אך עלויות ההתקנה והאחזקה נחשבות לגבוהות ביחס לאופציות האחרות.