טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שירותי התקנה של דודי שמש

 
השימוש בדודי שמש נפוץ מאוד במדינת ישראל בין השאר בגלל החוק שמחייב את התקנתם בבנייני מגורים, אך מעבר לכך דוד השמש מספק יתרונות משמעותיים של נוחות וחיסכון.
אומנם דודי השמש הומצאו לפני שנים רבות ועד היום הם עובדים על אותו העיקרון בדיוק, אך עם השנים יש התפתחות בטכנולוגיה ובעיקר פיתוח של חומרים איכותיים יותר להרכבת המערכת. ריכזנו עבורכם את כל המידע שכדאי לדעת לפני שמזמינים התקנה של דודי שמש.
 

אבל תחילה, קצת רקע

 
דוד השמש הוא מערכת המורכבת מקולטנים, שתפקידם לספוג את אור השמש ולהפוך אותו לחום. המים זורמים בצינורות בתוך הקולטן, מתחממים וממשיכים הלאה למכל של הדוד עצמו, ששומר על הטמפרטורה שלהם לאורך זמן. השיטה הזו חסכונית מאוד בחשמל, בעיקר במדינת ישראל בה יש שמש ברוב ימות השנה. במהלך הקיץ אנו נהנים ממים חמים מבלי להתאמץ ובלי הצורך לזכור להדליק ולכבות את דוד החשמל. כמובן שבכל מערכת של דודי שמש ביתיים מותקנת גם מערכת חשמלית לחימום המים, המשמשת בתור גיבוי בימים מעוננים או כאשר יש צורך בחימום מים במהלך הלילה.

 
 
דודי שמש ארוזים
 
 

התקנת דוד שמש

 
 
המערכת של דוד השמש מורכבת ממספר מרכיבים, כאשר כל אחד מהם משפיע על היעילות שלה. לכן איש המקצוע צריך לדעת מהו אופי השימוש במערכת כדי לבחור את הרכיבים בהתאם. למשל דירה מרובת דיירים זקוקה לדוד גדול שיכול להכיל כמות גדולה של מים, אשר תספיק למקלחות ולשימוש היומיומי. לכך צריך להתאים גם את גודל קולטי השמש, כך שיוכלו לחמם את כל נפח המים.

אלמנט חשוב נוסף הוא מיקום קולטי השמש, כך שהם יהיו ממוקמים באזור החשוף לשמש במרבית שעות היום, ובזווית המתאימה לקליטת האור. הצינורות המובילים את המים החמים אל הברזים צריכים להיות מבודדים היטב כדי למנוע איבוד חום, וגם כדי למנוע פגיעות עתידיות בגלל מזג האוויר, בעלי חיים וכדומה. מאחר והמערכת כוללת גם אפשרות של חימום המים באמצעות חשמל, התקנה של תרמוסטט מומלצת כדי למנוע חימום יתר ופיצוץ של הדוד.

 
 
 
דוד חשמלי - טל סחר
 

תקלות בדוד שמש

 
 
המערכת של דודי השמש בנויה כך שתוכל להתמודד עם האקלים הישראלי ועם השינויים בטמפרטורת המים. המערכת מיועדת לשרת אתכם לאורך שנים ארוכות, ולכן חשוב במיוחד להזמין התקנה של דודי שמש רק מאנשי מקצוע מנוסים.

יש מספר תקלות נפוצות במערכת, ביניהן ירידה בכושר החימום כתוצאה מהצטברות של אבק ולכלוך על הקולטים, או בעקבות שחיקה שלהם בשל מזג האוויר וקרינת השמש. תקלות אחרות קשורות בהצטברות של אבנית ולכלוך בתוך דוד השמש עצמו, הפוגעים באיכות המים וגם פוגעים ביכולת של החימום החשמלי. גם החיבורים בין הצינורות יכולים להיפגע, מה שיסתיים בנזילות של מים. לפעמים תיקון התקלה פשוט ביותר, ולעיתים הוא דורש החלפה של חלקים נרחבים במערכת בגלל הבלאי הגדול.
 
 
אם אתם מעוניינים בהתקנת דוד שמש, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו כדי לקבל את שירות מקצועי ואיכותי.