כיצד יש לנקות דוד שמש?

דוד שמש הינו אחד המכשירים החשובים בבית וכדאי לשמור עליו

בבתים בהם מותקן דוד שמש קשה מאוד לדמיין את החיים בלעדיו, בייחוד בימות הקיץ והאביב בהם השמש זורחת כל היום ותמיד יש מים חמים, תוך שמירה על חשבון חשמל נמוך. בכדי ליהנות מדוד השמש שלכם לאורך זמן חשוב מאוד להקפיד לנקות אותו אחת לתקופה כדי לשמור עליו משחיקה והתיישנות ובכך גם להגדיל את אורך החיים שלו.

כמה דגשים לניקיון דוד השמש שלכם:

 
ניקיון דוד שמש מתחלק לכמה חלקים, הכוללים ניקיון חיצוני ופנימי של הדוד.

  • ניקיון הקולטנים – קולטניו של דוד שמש עומדים תחת כיפת השמיים לאורך כל ימות השנה והם חשופים לחום, קור, רוח, גשמים, וכמובן גם לשמש עזה. במהלך השנה מצטבר אבק רב על הקולטנים אשר מקטין את יעילותם. כמו כן, יכולים להצטבר עלים, ענפים יבשים ועוד סוגי לכלוך לאורך הזמן. לכן, חשוב להקפיד לנקות את הקולטנים ואת סביבתם בכדי לשמור על יעילות הקליטה שלהם ובכך להגדיל את כמות האנרגיה הסולרית הנקלטת על ידם.

  • ניקיון מיכל וצינורות המים – המים בארץ הם מים קשים ולכן משאירים כמויות רבות של אבנית בצינורות ובמיכל המים בדוד שמש. מומלץ להקפיד על ניקיון יעיל ואיכותי של האבנית אחת לתקופה בכדי לשמור על תקינות המיכל והצינורות. כמו כן, יש להימנע משימוש בחומרי ניקוי להסרת אבנית מאחר ואחר כך הם ייכנסו למחזור המים הביתי שלכם וזה ירעיל את מי השתייה שלכם.

  • מניעת חלודה – דוד השמש נמצא בחוץ וחשוף לתנאי מזג אוויר שונים, לכן סביר שתיווצר חלודה על מיכל הים ועל הקולטנים. ניתן למנוע את התפשטות החלודה על ידי הקפדה על ניקיון וחידוש הצביעה של המתכות בדוד השמש באמצעות צבע המונע חלודה.
 
ניקוי דוד שמש

כדי לשמור על תקינות הדוד שלכם חשוב להקפיד על ניקיון יסודי ומתוזמן

אם תקפידו לנקות את הדוד שמש אחת לכמה זמן, תוכלו לשמר על יעילותו ותקינותו של הדוד לאורך זמן. כמו כן, תחזוקה נכונה ושוטפת של דוד השמש עשויה למנוע תקלות בהמשך. חשוב לשים לב שבמקרים מסוימים לא תהיה לכם גישה נוחה ובטוחה לדוד ולקולטנים ולכן מומלץ להזמין איש מקצוע שיבצע את ניקיון הדוד במקומכם.