טל סחר - דודי שמש
 
 
 
 
1800-534-700
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקלות נפוצות בדודי שמש

 
אם יש מצב כלשהו בו אנחנו מעריכים מאוד את דודי השמש שלנו הוא מצב בו הם בבעיה ואינם עובדים כראוי. תקלות בדודי שמש יכולות לגרום לנו לתסכול רב וכדאי שתדעו מה לעשות וכיצד לאבחן אותם במהירות ואולי גם לפתור אותם בלי עזרה מבעל מקצוע. אבחון התקלה במהירות יכולה להציל לכם ערב ללא מקלחת ויכולה להכין אתכם לטיפול שדוד השמש שלכם צריך לעבור,ישנן בעיות שקל מאוד לזהות.
 

המים לא מתחממים כמו בעבר

 
אחד הדברים המוזרים ביותר שיכולים לקרות הוא מצב בו המים מתחממים אך לא כמו פעם. אם הייתם רגילים להשאיר את דוד השמש שלכם דולק כדי שהמים יתחממו במשך שעה ואתם פתאום מגלים שהמים התחממו באותו הזמן אך הם אינם חמים או מספיקים לאותו פרק זמן כנראה שיש בעיה. מקרים כאלו יכולים לקרות בעיקר בקיץ בו הפאנל הסולרי הוא זה שמחמם את המים, יכול להיות שהוא חסום, שבור או אינו פועל כראוי
 

 

המים לא מתחממים כראוי בחורף

 
במקרה ומשתמשים בחימום חשמלי בחורף יכול להיות שהצטברה אבנית על גוף החימום מה שמונע ממנו לעבוד בצורה טובה. אבנית תמיד תימצא במים וכשמחממים אותם היא יכולה לשקוע ולהצטבר על גוף החימום. כמו שיש אותה בקומקום החשמלי יש אותה גם בדוד השמש. כדי לפתור את הבעיה יש צורך לנקות את האבנית בצורה יסודית. ניקוי אבנית יכול להתבצע בצורה עצמאית ללא בעל מקצוע אך צרי לנקוט בכל אמצעי הזהירות. כדי שהבעיה לא תחזור על עצמה רצוי מאוד להתקין מסנן אבנית שימנע ממנה להצטבר בשנית.

 

נזילה מצינורות של דוד השמש

 
קל מאוד לשכוח שדוד השמש שלכם הוא בעצם מערכת צינורות שלמה. לפעמים הבעיה כל כך פשוטה: יש נזילה. הרבה גורמים יכולים לגרום לנזילה כמו למשל נזקי מזג אוויר כמו רוח או ברד, חבלה פיזית בצינורות של דודי השמש או פשוט שחיקה מנזקי הזמן. במקרה בו אתם חושדים שיש נזילה מומלץ לעלות לגג ולבדוק האם אתם רואים הצפה באזור של דוד השמש. דודי שמש מכילים מים רבים והנזילות אצלם יכולות להיות מאסיביות מאוד. במידה וראיתם נזילה או שאתם לא מוצאים אף בעיה אחרת שיכולה לגרום לבעיות, קראו לטכנאי דודי שמש שיפתור את הבעיה.
 
 

נזילה מהמיכל של דוד השמש

 
 
לפעמים הנזילה יכולה להיות מדוד השמש עצמו, זאת אומרת מהמיכל. אם אתם בודקים את הצינורות ומגלים שאין שום בעיה או נזילה, בדקו את המיכל עצמו. קשיח ככל שיהיה, יכול להיות שהוא זה שבעייתי ובמקרים נדירים יש צורך להחליף אותו, בדרך כלל מפגיעות חיצוניות כמו למשל ברד
 
 

גוף חימום לקוי מצריך החלפה

 
אם יש בעיה שמצריכה החלפה של חלקים ללא יכולת לטפל בה זהו גוף החימום. גוף החימום הוא זה שמחמם את המים באופן חשמלי כשאנחנו לא יכולים לחמם את המים באמצעות קרני השמש. גוף החימום כמו כל גוף חימום אחר שנמצא בתנור או בקומקום יכול להישחק עם הזמן ויש צורך להחליף אותו. כדי לפתור את הבעיה אנחנו חייבים לקרוא למומחה שיבדוק את גוף החימום ויספר לנו מה הבעיה איתו ובדרך כלל ההחלפה שלו היא דבר מתבקש. אין צורך להחליף את כל דוד השמש אלא רק את גוף החימום וחשוב להתקין גוף חימום שמתאים לגודל מיכל המים אותו הוא צריך לחמם.
 
 

דוד שמש שגורם לקצר כל הבית

 
כל אחד מכיר מחבר או בן משפחה, ובמקרה היות גרוע מעצמו, את דודי השמש המקצרים. דוד השמש הוא זללן חשמל ידוע והבזבוז שלו בחשבון החשמל החודשי שלנו בחודשי החורף גבוה מאוד. דוד שמש שמקצר חייב לזמן חשמלאי בהקדם וטכנאי דודי שמש שיטפל בבעיה במקצועיות. כל התעסקות בלוחות החשמל ובעומס על המערכת מצד הדוד יכול להיות מסוכן ואך להחמיר את הבעיה.